Blog Anna Zając Uncategorized Jak uzyskać spokój wewnętrzny?

Jak uzyskać spokój wewnętrzny?

Spokój wewnętrzny

Każdy chciałby wiedzieć, jak uzyskać spokój wewnętrzny każdego dnia. Jest na to kilka sposobów. Najważniejsze to wiedzieć, że tak jak o wszystko, o spokój wewnętrzny również trzeba zadbać. Jak? Zadbaj o siebie. Niby banalne, ale proste rozwiązania są zawsze najlepsze. Zadbaj o wszystkie obszary swojego życia: relacje, zdrowie, czas dla siebie, hobby, pracę, finanse, rozwój. W ten sposób wypracujesz życiową równowagę oraz spokój wewnętrzny.

Nie na każdym etapie życia jesteś w stanie zadbać o wszystkie obszary tak samo. Czasami praca lub rodzina będzie wymagała od Ciebie więcej uwagi. Warto jednak pamiętać o pozostałych obszarach w takim stopniu, w jakim możesz, zadbaj o nie. Jeśli tego nie zrobisz, wcześniej czy później pojawią się konsekwencje, które zburzą spokój i równowagę. Dlatego warto żyć świadomie każdego dnia.

Twoje podejście do życia, do każdego z jego obszarów, jest ściśle związane z Twoimi przekonaniami. Czyli tym, co myślisz o każdym z nich, co uznajesz za prawdę. To są tzw. programy, które nieświadomie kierują Tobą i Twoim życiem. Możesz sobie wyobrazić, że mózg, to komputer, a przekonania to oprogramowanie. Każdy z nas je posiada. Jeśli to sobie uświadomisz oraz zaczniesz nad nimi pracować, jesteś w stanie wprowadzić równowagę, motywację oraz pozytywną energię do swojego życia. Nie zawsze jest to łatwe, to wybór drogi życiowej, w której bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje życie. Jednak warto, jeśli chcesz, by działy się cuda 🙂

Niektóre przekonania wystarczy sobie uświadomić, z niektórymi wymaga to więcej pracy, więcej czasu i odpowiednich narzędzi. Im więcej zmienisz w swoim oprogramowaniu, tym lepiej układa się w Twoim życiu, oraz otwiera się więcej możliwości. Przykład takich blokad, które powodują problemy, to niewspierające przekonania typu: „trzeba się narobić aby zarobić”, lub gdzieś głęboko w sercu uważasz, że nie jesteś wiele wart/warta. Zatem, jak myślisz, posiadając takie oprogramowanie, co się będzie wydarzać w Twoim życiu?

Artykuł opublikowany również na stronie Myover40

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty