Cudowny Poranek

Kiedy budzisz się rano mózg przechodzi ze stanu Delta, czyli bardzo niskich częstotliwości, do częstotliwości Beta – czyli do stanu pełnej aktywności, ale zanim to nastąpi, mózg przechodzi jeszcze przez inne fazy, które występują również podczas medytacji, modlitwy.

W tych stanach dzieje się jedna niesamowita rzecz. Otwiera się coś, co nazywa się emocjami lub kontaktem z duszą. Pyta o co ją prosimy. A prosimy ją poprzez swoje myśli – pierwsze myśli, więc jeśli wstajesz rano i przeklinasz swój budzik, dzień, jesteś spóźniona, to dajesz sobie sygnał: „Chcę tego więcej!” Poranek to taka Twoja wizytówka dnia. To, jakie emocje się w nim pojawiają, jakie będziesz mieć nastawienie, jakie czynności będziesz wykonywać jako pierwsze, jakie przyjmiesz założenia (np. dzieci znów nie będą chciały wstać do szkoły…).

Poranek to życzenie do świata o to co chcesz, aby się spełniło, jak było, jakie emocje przeważały w ciągu dnia, i jakie sytuacje np. jeśli wyłączasz budzik, mówiąc: jeszcze 5 min, to w tym dniu będziesz się spóźniać.

Więcej wiadomości o magii poranka, możesz zgłębić na szkoleniach z rozwoju osobistego, książkach – jak np. „Fenomen Poranka” Hal Elrod oraz w badaniach naukowych, gdzie dokładnie jest wytłumaczone, jak działa umysł, i w jaki sposób można wykorzystać mózg, który jest tylko narzędziem do lepszego życia.

Nie ma tu żadnej magii, to jest fizyka i zrozumienie pewnych procesów, które dzieją się w umyśle.

Warto tu również wspomnieć, że na to, aby rano wstawać i mieć do tego motywację oraz większy wpływ na to, z czym wstajesz, potrzebne jest wiedzieć kilka rzeczy:

– ważne jest z czym się kładziesz spać, jaki masz wieczór – nadmiar myśli, ekran komputera, telefonu wpływa na produkcję dopaminy, a melatonina potrzebna do regeneracji w ciągu nocy jest zablokowana – skutkuje to brakiem regeneracji oraz zmęczeniem o poranku, jak i w ciągu dnia, za tym idą kolejne konsekwencje zdrowotne, takie jak pogorszenie stanu zdrowia, negatywne myśli podatność na stres

– nawyki żywieniowe mają ogromne znaczenie na jakość snu, Twoje zdrowie oraz ogólne samopoczucie, poziom energii, podatność na stres, myśli jakie się pojawiają oraz stany emocjonalne

– światło dzienne, powietrze ma takie samo znaczenie na zdrowie, samopoczucie, poziom energii i motywacji

– ruch/aktywność fizyczna – ma również kluczowe znaczenie na Twój poziom energii o poranku, oraz Twoje zdrowie

Są to podstawowe potrzeby, które mają wpływ na nasz poranek, na to, czy mamy siłę wstać rano wcześniej, oraz na nasze nastawienie. Są jeszcze inne potrzeby, które niezaspokojone mogą przyczyniać się do jakości poranka, dnia i naszego życia – jak potrzeba życzliwości, umysłowej stymulacji oraz umysłowej orientacji.

Poziom naszej świadomości tego, jak ważny jest poranek, decyduje o tym czy po przebudzeniu wygra świadomość czy myśli typu: „jeszcze chwilę”, „chcę jeszcze pospać”.

Klarowny cel i wizja życia ma ogromną siłę wewnętrznej motywacji do ogarnięcia poranka. Wizja i cel – co za tym idzie, dlaczego chcę, po co wstać, i mieć poranek dla siebie, co mi to daje na teraz oraz w dłuższej perspektywie, jak się czuję , jaki ma to wpływ na moje zdrowie, przyszłość oraz osoby w najbliższym otoczeniu.

Ludzie sukcesu, którzy dla większości tylko „mieli dużo szczęścia w życiu, którego ja nie mam”, wiedzą dokładnie o tym, jakie nawyki do czego prowadzą, oraz jak ze sobą pracować, by osiągnąć w swoim życiu więcej pieniędzy, zdrowia, szczęścia, spokoju, radości itd. Jednym z takich nawyków jest właśnie praca z porankiem, właściwe jego zrozumienie oraz właściwe podejście, bo to trzy różne rzeczy, i zarazem trzy aspekty, które są potrzebne, by utrzymać motywację, działanie oraz zobaczyć rezultaty, aby nie było to tylko kolejnym zadaniem do wykonania, które po czasie stanie się nudne i trudne. Bez tych trzech rzeczy poranek stanie się nudny i trudny, i szybko go porzucisz.

Jak należy wykorzystać poranek najlepiej, najkorzystniej dla siebie?

– zanim otworzysz oczy, oddaj wszystko w zaufaniu i prowadzeniu najczystszym źródłu stworzenia (jeśli tego nie czujesz, to temu w co wierzysz, że jest dla Ciebie – życiu, wszechświatowi). Prowadzi Cię i wspiera, chroni, wszystko jest dla Ciebie dobre, nawet trudne doświadczenie jest dla Ciebie ważną informacją, która Ci służy. Jeśli tego nie czujesz staraj się, aby pierwsze myśli były pozytywne, takie, które poczujesz

– poczytaj książkę, ważne by była najlepiej rozwojowa, żadne kryminały. Coś dzięki czemu podwyższysz swoją świadomość, zaspokoisz potrzebę umysłu (orientacji i stymulacji umysłowej), coś co wniesie jakąś wartość do Twojego życia

– pooddychaj, pomedytuj z oddechem z pozytywną intencją, nastaw emocje na takie, jakie chcesz w tym dniu przeżyć, bez nastawienia, że musi tak być bardziej w oddaniu, że jest coś, co wie lepiej od Ciebie, co będzie dziś dobre

– poćwicz/pobiegaj – podniesie to poziom energii, podkręci metabolizm, oczyści ciało i duszę, nastawi bardziej pozytywne emocje

– buduj w sobie pozytywne relacje ze wszystkim i wszystkimi (zauważ, że często pojawiają się w Tobie wewnętrzne dialogi z kimś, lub z jakąś sytuacją, buduj je świadomie i pozytywnie, zmieniasz w ten sposób wewnętrzne nastawienia, założenia, emocje)

– praktykuj wdzięczność, najlepiej zapisuj 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczna lecz uważaj, aby żadne z tych rzeczy to nie stało się Twoim nudnym zajęciem które musisz zrobić. Możesz sobie rano, z oddechem, pomyśleć, co już masz, za co jesteś wdzięczna

– buduj wizję siebie, swojej pracy, relacji, poczuj, jak to jest, jak się wtedy czujesz, co się zmienia, jak się zachowujesz, co jesz, jacy ludzie Cię otaczają, co Ci to daje, jak spędzasz dzień, jak się ubierasz, mówisz, chodzisz, jakich wyborów dokonujesz. Możesz pomyśleć co chcesz w zamian tego, czego nie chcesz i odpowiedzieć sobie na powyższe pytania. Możesz zobaczyć siebie za 5 lat, 10 lat, 15 lat w taki właśnie sposób i dalej. Możesz budować wizję swojej pracy. Wszystko bez nadmiernego chcenia w kontekście musi być, niecierpliwości czy sceptycyzmu, czy to działa. To podstawowe blokady. Wszystko w zaufaniu i oddaniu bez opierania na tym swojego szczęścia wewnętrznego.

– pomagają słowa: „żyję w zgodzie ze wszystkim i wszystkimi”, słowa powtarzane jak mantra: „dziękuję”, „przepraszam”, „proszę, wybacz mi”, „kocham cię” – działają bardzo pozytywnie, warto je wykorzystać o poranku

– zwróć uwagę na to, co myślisz o sobie, ludziach i świecie, bo tego właśnie będziesz doświadczać w swoim hologramie życia

Najkorzystniej mieć taką godzinkę dla siebie, lecz można wykorzystać każdą z tych propozycji po minucie czy kilku, i wczuć się w to, co Ci to daje, oraz jak się czujesz, unikaj nastawienia do poranka, jak kolejnego zadania do wykonania. Poczuj, co najbardziej z Tobą rezonuje i w jakiej kolejności.

Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś to zrozumiał/ła i podążał/ła za tym każdego dnia?

Nie oznacza to, że otrzymamy w każdej sekundzie wszystko co chcemy. Na pewne rzeczy trzeba poczekać. Oznacza to jednak, że zmienia to nasz sposób myślenia i postrzegania, zmienia naszą rzeczywistość i przyszłość na coraz lepszą.

Na pewno słyszałaś o mocy pozytywnego myślenia, a czy wiesz na czym ono polega? Pozytywne myślenie może być tzw. życzeniowe i przekłada się na brak działania, dlatego nic się w naszym życiu nie zmienia.

Myślenie pozytywne – aktywne przekłada się na to, że nie tylko myślimy pozytywnie, ale również idzie za tym nasze działanie, pozytywne stany emocjonalne, budowanie wizji, wykorzystanie pewnych narzędzi, poziom świadomości, nauka odpuszczenia, co w efekcie końcowym prowadzi do spełnienia naszych marzeń, planów, celów itp. W tym wszystkim doświadczaj przyjemności tu i teraz – z drogi, którą podążasz. Sam cel nie może być celem, gdyż takie nastawienie kończy się porażką i brakiem poczucia szczęścia.

Rozumiesz?

Z tym wszystkim wiąże się jeszcze kilka aspektów, akceptowanie tego, że problemy napotkasz na swojej drodze większe lub mniejsze, oraz być może porażki. One zawsze są i będą tylko od nas zależy, jak do tego podejdziemy. Możemy na nich polec, albo wykorzystać je do szukania rozwiązań i własnego wzrostu.

Czym jest dla Ciebie życie i jak chcesz go spędzić?

Artykuł ten oraz mnie znajdziecie w Fundacji Reigment https://fb.watch/jWquEvp80c/

OdpowiedzPrzekaż dalej

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty